« Vissza

Magyarország legrangosabb focitornáját rendezheti a Kertváros

« Cikkek és hírek
2010. június 16.

Lassan körvonalazódik, hogy augusztus 19-21-én Magyarország minden bizonnyal legrangosabb labdarúgó-tornájának lesz majd a színhelye a XVI. kerület. Erről szólt az a sajtótájékoztató, melyet június 14-én rendeztek a Somkút utcai volt Auras-pályán. A helyszín azért ez a sporttelep volt, mert ez a fő bázisa a tornát rendező FC Budapest Sólymok nevű egyesületnek. A klub vezetője, Czuk Henrik első ízben 2006-ban Bükkfürdőn rendezte meg a 10-11 éves gyerekek számára a Dalnoki Jenő Emléktornát. A torna három éven keresztül ezen a néven futott, tavaly viszont már Future Cup (A Jövő Nemzedék Kupája) rendezték meg. Az elmúlt négy évben egyaránt Bükkfürdő volt a torna helyszíne. Idén azonban a XVI. kerület lesz a házigazda. A tornát valószínűleg az MLTC erzsébetligeti sporttelepén rendezik meg. A tornára 12 U10-es (2001-es születésű gyerekek alkotta) csapatot hívnak meg. A résztvevők között olyan nagy nevek lesznek, mint az FC Barcelona, a Fulham, az Austria Wien, a Slovan Bratislava, a Nitra, a Győr és az Újpest. A maradék helyre várhatóan az FTC, a Honvéd, a Brno és a Zilina lesz majd a befutó. A résztvevők között pedig ott lesz a XVI. kerületi FC Budapest Sólymok U10-es csapata is. A kertvárosi torna reklámarcai közül a június 14-i sajtótájékoztatón két fiatalembert is bemutattak. Gulácsi Péter, az FC Liverpool kapusa és Szekeres Adrián, az MTK védője (mindketten tagjai voltak a tavalyi U20-as világbajnokságon bronzérmet nyert magyar csapatnak) örömmel vállalta a felkérést, és a torna népszerűsítését. A harmadik reklámarc Sáfár Szabolcs, az Austria Wien volt válogatott kapuvédője lesz. A rendezvény fővédnökségét Kovács Péter polgármester, országgyűlési képviselő, a Parlament Sport Bizottságának tagja vállalta el. A fő támogató a XVI. kerületi önkormányzat lesz. A szervezők azonban várják más szponzorok jelentkezését is. (S)